Bezpieczne udzielenie dostępu

W toku prac wdrożeniowych lub serwisowych może zajść konieczność przekazania technikom Integratory.pl dostępu do panelu sklepu internetowego, serwera FTP lub innego systemu zabezpieczonego hasłem.

Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa prosimy stosować następujące zasady:

 1. Jeśli jest to możliwe, prosimy założyć nowe, osobne konto dla naszego technika. Jeśli nie jest to możliwe, prosimy o tymczasowe ustawienie nowego hasła.
 2. Prosimy o ustalanie haseł trudnych do odgadnięcia, odpowiednio złożonych.
 3. Po skończonej pracy prosimy o usunięcie konta technika lub zmianę przekazanego nam hasła.
 4. Bardzo prosimy o nie przekazywanie nam haseł którymi posługują się Państwo na co dzień, w szczególności haseł których używają Państwo także w innych serwisach!

Jak utworzyć bezpieczne hasło?

 1. Długość hasła: Im dłuższe hasło, tym trudniej je złamać. Zaleca się, aby hasło miało co najmniej 12 znaków.
 2. Złożoność hasła: Hasło powinno zawierać duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne (np. @, #, $, %). Unikaj używania słów znanymi frazami lub słownikowymi.
 3. Unikatowość hasła: Użyj innych haseł do różnych kont i unikaj używania tego samego hasła do wielu kont. W ten sposób, jeśli jedno hasło wycieknie, pozostałe konta pozostaną bezpieczne.
 4. Unikaj prostych i powszechnych haseł: Unikaj haseł takich jak „123456” lub „password”. Są to bardzo popularne hasła i łatwe do złamania.
 5. Bezpieczeństwo konta pocztowego: Hasło do konta pocztowego jest kluczowe, ponieważ może być używane do resetowania haseł innych kont. Upewnij się, że twoje hasło do poczty jest mocne i unikatowe.
 6. Nie zapisuj hasła w widocznym miejscu: Nie zapisuj haseł w notatniku na komputerze lub telefonie. Jeśli musisz zapisywać hasła, przechowuj je w bezpiecznym, zaszyfrowanym miejscu.

Tworzenie mocnych i bezpiecznych haseł może wymagać trochę wysiłku, ale warto zainwestować czas i uwagę w ochronę swoich danych i prywatności.

Czym grozi wyciek hasła?

Wyciek hasła może prowadzić do wielu poważnych zagrożeń dla prywatności i bezpieczeństwa użytkownika. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych skutków wycieku hasła:

 1. Ujawnienie prywatnych informacji: wyciek hasła może umożliwić osobom niepowołanym dostęp do prywatnych informacji użytkownika, takich jak dane osobowe, historię przeglądania, zdjęcia i wiadomości.
 2. Zagrożenia dla innych kont: jeśli użytkownik używa tego samego hasła do wielu kont, wyciek hasła z jednego konta może prowadzić do kompromitacji innych kont.
 3. Kradzież tożsamości: atakujący może podszyć się pod Ciebie i wykorzystać Twoje relacje do zaatakowania innych osób, np. Twoich znajomych lub współpracowników. Może także przejąć kontrolę nad Twoimi rachunkami bankowymi lub autoryzować w Twoim imieniu różne operacje (podpis cyfrowy ma taką samą moc prawną jak podpis odręczny!)

Zobacz także